| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 36.8 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Broil, Roast, Slow cook (9 others) |
| Number of functions i | 25 |
| Maximum cooking temperature i | 260°C (16 others) |
| Minimum cooking temperature i | 10°C (4 others) |
| Operating power consumption i | 1100W |
| Release date i | 8 months ago05/08/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 554 mm (1 other) |
| Thickness i | 493 mm |
| Height i | 325 mm (9 others) |
| Weight i | 20.55 kg |
| Volume i | 88764.65 cm³ |