| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 25 l (11 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Toast, Roast, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Slow cook (4 others) |
| Number of functions i | 10 (18 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 65°C |
| Operating power consumption i | 1750W (12 others) |
| Release date i | 1 year ago09/11/2024 (1 other) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 332.74 mm |
| Thickness i | 330.2 mm |
| Height i | 185.42 mm |
| Weight i | 9.5 kg |
| Volume i | 20372.23 cm³ |