| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 20 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Broil, Roast, Slow cook (9 others) |
| Number of functions i | 11 (7 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 10°C (4 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 8 months ago05/22/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 447 mm |
| Thickness i | 343 mm (2 others) |
| Height i | 244 mm |
| Weight i | 8.58 kg |
| Volume i | 37410.32 cm³ |