| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 12 l (7 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Broil, Keep warm, Slow cook, Dehydrate |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 40°C (33 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 2 years ago02/09/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 429.3 mm (1 other) |
| Thickness i | 546 mm |
| Height i | 337 mm (2 others) |
| Weight i | 14.06 kg (2 others) |
| Volume i | 78992.06 cm³ |