| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 28.3 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Broil, Dehydrate, Reheat, Keep warm, Slow cook, Toast |
| Number of functions i | 13 (8 others) |
| Maximum cooking temperature i | 249°C (2 others) |
| Minimum cooking temperature i | 27°C (20 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 3 years ago02/01/2022 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 546 mm (3 others) |
| Thickness i | 439 mm (1 other) |
| Height i | 325 mm (9 others) |
| Weight i | 10.43 kg (1 other) |
| Volume i | 77900.55 cm³ (1 other) |