| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 25 l (11 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Toast, Roast, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Slow cook (4 others) |
| Number of functions i | 24 (2 others) |
| Maximum cooking temperature i | 260°C (16 others) |
| Minimum cooking temperature i | 27°C (20 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 4 years ago07/26/2021 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 401 mm |
| Thickness i | 429.26 mm |
| Height i | 375.92 mm |
| Weight i | 13.79 kg (1 other) |
| Volume i | 64708.34 cm³ |