| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 24.6 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Broil, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (10 others) |
| Number of functions i | 24 (2 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 40°C (33 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 2 years ago08/04/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 406.4 mm (1 other) |
| Thickness i | 436.88 mm |
| Height i | 406.4 mm |
| Weight i | 4.2 kg (1 other) |
| Volume i | 72155.52 cm³ |