Lenovo ThinkPad 10 64GB features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 2GB RAM with 64GB storage, 10.1" display, 8520 mAh battery, 8 MP main camera.
1" screen, while is 42g lighter. Against the Legion Tab Gen 3, has 2GB RAM compared to Legion Tab Gen 3's 16GB, and offers 64GB storage compared to 512GB, and packs a larger 8,520mAh battery (+1,970mAh), and features a larger 10.1" display versus 8.8", and weighs 248g more at 598g. Compared to the Tab Extreme, the ThinkPad 10 64GB has 2GB RAM compared to Tab Extreme's 12GB, while offers 64GB storage compared to 256GB. The Yoga Tab has 2GB RAM compared to Yoga Tab's 12GB, and the Idea Tab Pro has 2GB RAM compared to Idea Tab Pro's 8GB.
| Weight i | 598 g (2 others) |
| Thickness i | 8.9 mm (30 others) |
| Width i | 265.5 mm (2 others) |
| Height i | 177 mm (3 others) |
| Volume i | 418.24 cm³ |
| Screen Size i | 10.1" (165 others) |
| Resolution i | 1920 x 1200 px (136 others) |
| Pixel Density i | 224 ppi (94 others) |
| Display Type i | IPS, LCD (338 others) |
| Internal Storage i | 64GB (120 others) |
| RAM i | 2GB (100 others) |
| CPU Speed i | 4 x 1.6 GHz (7 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (573 others) |
| Megapixels (main camera) i | 8 MP (227 others) |
| Megapixels (front camera) i | 2MP (159 others) |
| Video recording (main camera) i | 1200 x 30 fps |
| Has a flash i | ✔ (437 others) |
| Has a front camera i | ✔ (762 others) |
| Can create panoramas in camera i | ✔ (451 others) |
| Has touch autofocus i | ✔ (547 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (621 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (245 others) |
| Battery Power i | 8520 mAh (1 other) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (770 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (772 others) |
| Release date i | 11 years ago05/13/2014 |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (227 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (389 others) |