Lenovo Miix features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 2GB RAM with 64GB storage, 10" display, Unknown. Help us by suggesting a value. battery, Unknown. Help us by suggesting a value. main camera.
Against the Legion Tab Gen 3, has 2GB RAM compared to Legion Tab Gen 3's 16GB, and offers 64GB storage compared to 512GB, and features a larger 10" display versus 8.8", and weighs 194g more at 544g. Compared to the Tab Extreme, the Miix has 2GB RAM compared to Tab Extreme's 12GB, while offers 64GB storage compared to 256GB. The Yoga Tab has 2GB RAM compared to Yoga Tab's 12GB, and the Idea Tab Pro has 2GB RAM compared to Idea Tab Pro's 8GB.
| Weight i | 544 g (3 others) |
| Thickness i | 10 mm (5 others) |
| Width i | 265 mm |
| Height i | 173 mm (1 other) |
| Screen Size i | 10" (13 others) |
| Resolution i | 1366 x 768 px (9 others) |
| Display Type i | IPS, LCD (338 others) |
| Internal Storage i | 64GB (120 others) |
| RAM i | 2GB (100 others) |
| CPU Speed i | 2 x 1.8 GHz (14 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (573 others) |
| Megapixels (front camera) i | 1.3MP (29 others) |
| Has a front camera i | ✔ (762 others) |
| Can create panoramas in camera i | ✔ (451 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (621 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (245 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (770 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (772 others) |
| Release date i | 13 years ago08/01/2012 (8 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (207 others) |