| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm (6 others) |
| Dac name i | TI PCM510xA |
| Audio File Types i | MP3, FLAC, WAV, WMA, AIFF, AAC, APE, ALAC, OGG, DSD |
| Battery Life i | 9 hours (1 other) |
| Release date i | 5 years ago12/01/2020 |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 103 dB |
| Screen Size i | 2" (4 others) |
| Weight i | 110 g |
| Display Type i | LCDSurfans F20 |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Volume i | 80.01 cm³ |
| Width i | 56 mm (2 others) |
| Thickness i | 15.2 mm |
| Bluetooth Version i | 5.2 (3 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Has aptx low latency i | ✖ |