| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm (6 others) |
| Dac name i | TI PCM5102 |
| Audio File Types i | MP3, FLAC, OGG, DSD, ALAC, APE, AIFF, WAV, WMA, AAC, DFF |
| Battery Life i | 10 hours (4 others) |
| Release date i | 3 years ago01/01/2023 (1 other) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 107 dB |
| Screen Size i | 2" (4 others) |
| Resolution i | 320 x 240 px |
| Pixel Density i | 200 ppi (3 others) |
| Weight i | 152 g (1 other) |
| Display Type i | LCDHiFi Walker H2 |
| Has a touch screen i | ✖ |
| Volume i | 74.25 cm³ (1 other) |
| Width i | 55 mm (1 other) |
| Thickness i | 15 mm (3 others) |
| Bluetooth Version i | 5.2 (3 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |