| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm, 4.4 mm, 2.5 mm (2 others) |
| Dac name i | ESS ES9038PRO x2 |
| Audio File Types i | MP3, WMA, OGG, AAC, DXD, DSD, APE, ALAC, AIFF, FLAC, WAV |
| Battery Life i | 10 hours (4 others) |
| Release date i | 4 years ago11/23/2021 |
| Charge time i | 4.5 hours (2 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 122 dB (2 others) |
| Screen Size i | 5.99" (1 other) |
| Resolution i | 1080 x 2160 px (1 other) |
| Pixel Density i | 419 ppi |
| Weight i | 610 g |
| Display Type i | LCDFiiO M17 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 387.56 cm³ |
| Width i | 88.5 mm |
| Thickness i | 28 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 5 (15 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |