| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 2.5 mm, 3.5 mm |
| Dac name i | Cirrus Logic CS43198 x2 (1 other) |
| Audio File Types i | MP3, WAV, FLAC, WMA, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSF, MQA, DSD |
| Release date i | 5 years ago05/20/2020 |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 122 dB (2 others) |
| Screen Size i | 3.3" (3 others) |
| Resolution i | 480 x 800 px (5 others) |
| Pixel Density i | 283 ppi |
| Weight i | 154 g |
| Display Type i | LCDAstell & Kern A&norma SR15 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 92.3 cm³ |
| Width i | 57.5 mm |
| Thickness i | 16.1 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 4.1 |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✖ |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |