| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm, 4.4 mm, USB-C (3 others) |
| Dac name i | Cirrus Logic CS43198 x4 (1 other) |
| Audio File Types i | MP3, FLAC, WAV, APE, AIFF, WMA, ALAC, OGG, AAC, DSD, DFF, MQA |
| Battery Life i | 15 hours (1 other) |
| Release date i | 8 months ago05/13/2025 |
| Charge time i | 1.5 hours (1 other) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 124 dB |
| Screen Size i | 4.7" (3 others) |
| Resolution i | 750 x 1334 px (1 other) |
| Pixel Density i | 326 ppi (2 others) |
| Weight i | 193 g |
| Display Type i | LCDFiiO M21 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 139.88 cm³ |
| Width i | 68 mm (1 other) |
| Thickness i | 17 mm |
| Bluetooth Version i | 5 (15 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |