| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm, 4.4 mm (7 others) |
| Dac name i | AKM AK4191 x2 & AK4499EX x4 (2 others) |
| Audio File Types i | MP3, WAV, FLAC, WMA, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DFF, DSD, MQA, DXD |
| Battery Life i | 10.5 hours |
| Release date i | 2 years ago03/01/2023 |
| Charge time i | 2.5 hours (1 other) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 126 dB (4 others) |
| Screen Size i | 5.5" (1 other) |
| Resolution i | 720 x 1440 px (1 other) |
| Pixel Density i | 293 ppi (1 other) |
| Weight i | 299 g (1 other) |
| Display Type i | LCDFiiO M23 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 187.03 cm³ |
| Width i | 75.7 mm (1 other) |
| Thickness i | 18.1 mm |
| Bluetooth Version i | 5 (15 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |