| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Screen Size i | 3.3" (3 others) |
| Resolution i | 272 x 480 px (4 others) |
| Weight i | 73.71 g |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 52.44 cm³ |
| Width i | 50.8 mm |
| Thickness i | 10.16 mm |
| Has stereo speakers i | ✔ (15 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |