| Internal Storage i | 64GB (15 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Screen Size i | 3" |
| Resolution i | 240 x 400 px |
| Pixel Density i | 155 ppi |
| Weight i | 75 g |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 67.44 cm³ |
| Width i | 57 mm (1 other) |
| Thickness i | 11.6 mm |
| Has stereo speakers i | ✔ (15 others) |
| Has an accelerometer i | ✔ (5 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |