| Audio Outputs i | 3.5 mm, 2.5 mm |
| Dac name i | ESS ES9219C x2 (2 others) |
| Audio File Types i | DSD, MQA, MP3, OGG, WMA, WAV, AAC, ALAC, AIFF, FLAC, APE |
| Battery Life i | 11 hours (1 other) |
| Release date i | 3 years ago05/01/2022 |
| Charge time i | 1 hours |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 120 dB (1 other) |
| Has wireless charging i | ✖ |
| Screen Size i | 2.45" |
| Resolution i | 360 x 480 px (1 other) |
| Pixel Density i | 245 ppi |
| Weight i | 72 g |
| Display Type i | LCD, IPSHidizs AP80 Pro-X |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 46.03 cm³ |
| Width i | 54.5 mm (1 other) |
| Thickness i | 13.8 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (1 other) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✖ |
| Has aptx hd i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |