| Internal Storage i | 256GB (3 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm, 4.4 mm, USB-C (3 others) |
| Dac name i | ESS ES9039SPRO x2 |
| Audio File Types i | MP3, WAV, FLAC, WMA, OGG, APE, AAC, ALAC, AIFF, DSD, MQA, DFF, DSF, DXD |
| Battery Life i | 9 hours (1 other) |
| Release date i | 2 months ago11/12/2025 |
| Charge time i | 3 hours (1 other) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 126 dB (4 others) |
| Screen Size i | 5.99" (1 other) |
| Resolution i | 1080 x 2160 px (1 other) |
| Pixel Density i | 403 ppi (1 other) |
| Weight i | 630 g |
| Display Type i | LCDFiiO M27 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 375.05 cm³ |
| Width i | 85.1 mm |
| Thickness i | 28 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 5.2 (3 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ |
| Has aptx lossless i | ✔ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |