| Internal Storage i | 32GB (7 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm, 4.4 mm, USB-C (3 others) |
| Dac name i | Cirrus Logic CS43198 x2 (1 other) |
| Audio File Types i | MP3, FLAC, MQA, DXD, DSD, APE, ALAC, AIFF, WAV, WMA, OGG, AAC, DFF |
| Battery Life i | 12.5 hours |
| Release date i | 1 year ago01/01/2025 |
| Charge time i | 2 hours (3 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Signal to noise ratio (snr) i | 130 dB (1 other) |
| Screen Size i | 4.7" (3 others) |
| Resolution i | 750 x 1334 px (1 other) |
| Pixel Density i | 326 ppi (2 others) |
| Weight i | 156 g |
| Display Type i | LCDFiiO JM21 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 106.7 cm³ |
| Width i | 68 mm (1 other) |
| Thickness i | 13 mm |
| Bluetooth Version i | 5 (15 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |
| Has gps i | ✖ |