| Internal Storage i | 32GB (7 others) |
| Screen Size i | 4" (2 others) |
| Resolution i | 480 x 854 px |
| Pixel Density i | 244.91 ppi |
| Weight i | 103 g |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Width i | 58.7 mm |
| Thickness i | 8.2 mm |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✔ (1 other) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |