| Internal Storage i | 32GB (7 others) |
| Screen Size i | 3.5" (2 others) |
| Resolution i | 480 x 800 px (5 others) |
| Pixel Density i | 267 ppi (1 other) |
| Weight i | 100 g (1 other) |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 59.16 cm³ |
| Width i | 114.6 mm |
| Thickness i | 8.9 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 2.1 (1 other) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Audio output power i | 2 x 0.05W |
| Has gps i | ✔ (5 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |