| Internal Storage i | 32GB (7 others) |
| Audio Outputs i | 3.5 mm (6 others) |
| Audio File Types i | MP3, WMA, WAV, FLAC, AAC, ALAC, AIFF, DSD, APE, MQA |
| Battery Life i | 36 hours (1 other) |
| Release date i | 2 years ago06/01/2023 |
| Charge time i | 3.5 hours (3 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Screen Size i | 3.6" (1 other) |
| Resolution i | 720 x 1280 px (10 others) |
| Pixel Density i | 408 ppi (1 other) |
| Weight i | 113 g |
| Display Type i | LCDSony Walkman NW-A306 |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 65.6 cm³ |
| Width i | 56.5 mm |
| Thickness i | 11.8 mm |
| Bluetooth Version i | 5 (15 others) |
| Has aptx i | ✔ (23 others) |
| Has ldac i | ✔ (20 others) |
| Has ldhc i | ✔ (9 others) |
| Has aptx hd i | ✔ (19 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aptx lossless i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (24 others) |
| Has aptx low latency i | ✖ |