| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 5 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Broil, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (10 others) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 40°C (33 others) |
| Operating power consumption i | 1500W (23 others) |
| Release date i | 2 years ago09/01/2023 (1 other) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 325 mm (3 others) |
| Thickness i | 260 mm (2 others) |
| Height i | 290 mm (5 others) |
| Weight i | 4.2 kg (1 other) |
| Volume i | 24505 cm³ (1 other) |