| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 11 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Keep warm, Toast, Roast, Reheat, Dehydrate, Slow cook (1 other) |
| Number of functions i | 9 (14 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 45°C |
| Operating power consumption i | 2000W (6 others) |
| Release date i | 4 years ago01/03/2022 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 325 mm (3 others) |
| Thickness i | 323 mm |
| Height i | 370 mm (1 other) |
| Weight i | 6.89 kg (1 other) |
| Volume i | 38840.75 cm³ |