| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4 l & 4 l (5 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Reheat, Dehydrate, Bake, Broil, Keep warm, Toast, Slow cook (2 others) |
| Number of functions i | 10 (18 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 2 years ago09/14/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 395 mm |
| Thickness i | 362 mm |
| Height i | 305 mm (2 others) |
| Weight i | 10 kg (1 other) |
| Volume i | 43611.95 cm³ |