| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4.5 l & 4.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (6 others) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 2000W (6 others) |
| Release date i | 2 years ago03/16/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 370 mm (2 others) |
| Thickness i | 380 mm (4 others) |
| Height i | 280 mm (2 others) |
| Weight i | 7.8 kg (6 others) |
| Volume i | 39368 cm³ |