| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 3.5 l & 3.5 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Dehydrate, Reheat, Toast (3 others) |
| Number of functions i | 6 (33 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 32°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 2300W |
| Release date i | 2 years ago01/03/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 355 mm (2 others) |
| Thickness i | 340 mm (2 others) |
| Height i | 270 mm (1 other) |
| Weight i | 7 kg (1 other) |
| Volume i | 32589 cm³ |