| Style i | Basket, Oven (1 other) |
| Capacity i | 4.54 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Broil, Dehydrate, Bake, Reheat, Keep warm (1 other) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 177°C (1 other) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1500W (23 others) |
| Release date i | 1 year ago08/23/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 394 mm (6 others) |
| Thickness i | 368 mm (2 others) |
| Height i | 327 mm (4 others) |
| Weight i | 5.36 kg |
| Volume i | 47412.38 cm³ (1 other) |