| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 28.39 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Broil, Roast, Slow cook (9 others) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 260°C (16 others) |
| Minimum cooking temperature i | 10°C (4 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 6 years ago03/19/2019 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 508 mm (2 others) |
| Thickness i | 327.15 mm |
| Height i | 283 mm (1 other) |
| Weight i | 9.44 kg |
| Volume i | 47032.39 cm³ |