| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 5.2 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Toast, Bake, Keep warm, Dehydrate, Reheat, Broil |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 29°C (5 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 1 year ago07/10/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 400 mm (9 others) |
| Thickness i | 432 mm (2 others) |
| Height i | 195 mm |
| Weight i | 9.75 kg (2 others) |
| Volume i | 33696 cm³ |