| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4 l & 4 l (5 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Dehydrate (3 others) |
| Number of functions i | 6 (33 others) |
| Maximum cooking temperature i | 210°C (4 others) |
| Minimum cooking temperature i | 40°C (33 others) |
| Operating power consumption i | 1690W (4 others) |
| Release date i | 1 year ago06/06/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 452 mm (1 other) |
| Thickness i | 286 mm (1 other) |
| Height i | 385 mm (3 others) |
| Weight i | 9.65 kg |
| Volume i | 49769.72 cm³ |