| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4 l (9 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Broil, Reheat, Keep warm, Dehydrate (2 others) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 220°C (6 others) |
| Minimum cooking temperature i | 30°C (9 others) |
| Operating power consumption i | 1300W (5 others) |
| Release date i | 2 years ago06/07/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 261 mm |
| Thickness i | 340 mm (2 others) |
| Height i | 275 mm |
| Weight i | 3.3 kg (1 other) |
| Volume i | 24403.5 cm³ |