| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4 l & 4 l (5 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook, Broil (2 others) |
| Number of functions i | 9 (14 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 3040W |
| Release date i | 2 years ago10/09/2023 8L |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 420 mm (1 other) |
| Thickness i | 385 mm (1 other) |
| Height i | 330 mm (7 others) |
| Weight i | 7.5 kg (3 others) |
| Volume i | 53361 cm³ |