| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 21 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Broil, Toast, Bake, Keep warm, Dehydrate, Reheat (13 others) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 27°C (20 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 5 years ago08/13/2020 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 432 mm (5 others) |
| Thickness i | 406 mm (1 other) |
| Height i | 287 mm (2 others) |
| Weight i | 7.21 kg (1 other) |
| Volume i | 50337.5 cm³ (1 other) |