| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 6 l (9 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Roast, Reheat, Keep warm, Dehydrate (2 others) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 50°C (9 others) |
| Operating power consumption i | 1300W (5 others) |
| Release date i | 2 years ago09/01/2023 (1 other) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 229 mm |
| Thickness i | 254 mm (1 other) |
| Height i | 356 mm (4 others) |
| Weight i | 4.54 kg (2 others) |
| Volume i | 20707.1 cm³ |