| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 2 l (3 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Broil, Roast, Slow cook (9 others) |
| Number of functions i | 10 (18 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 79°C |
| Operating power consumption i | 1200W (3 others) |
| Release date i | 1 year ago05/30/2024 (1 other) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 215 mm |
| Thickness i | 290 mm |
| Height i | 287 mm (2 others) |
| Weight i | 907.2 g |
| Volume i | 17894.45 cm³ |