| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 6.2 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Toast |
| Number of functions i | 3 (2 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 2 years ago05/23/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 372 mm (2 others) |
| Thickness i | 269 mm |
| Height i | 398 mm |
| Weight i | 5.72 kg |
| Volume i | 39827.06 cm³ |