| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 1.9 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry |
| Number of functions i | 1 |
| Operating power consumption i | 1000W (5 others) |
| Release date i | 8 years ago09/02/2017 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 206 mm |
| Thickness i | 259 mm |
| Height i | 290 mm (5 others) |
| Weight i | 2.58 kg |
| Volume i | 15472.66 cm³ |