| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4.5 l & 4.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Dehydrate, Broil, Toast, Reheat (1 other) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 2000W (6 others) |
| Release date i | 1 year ago09/05/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 335 mm (1 other) |
| Thickness i | 350 mm |
| Height i | 292 mm (4 others) |
| Weight i | 7 kg (1 other) |
| Volume i | 34237 cm³ |