| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 2 l (3 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast (4 others) |
| Number of functions i | 3 (2 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 900W (2 others) |
| Release date i | 2 years ago09/18/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 211 mm |
| Thickness i | 256 mm |
| Height i | 267 mm |
| Weight i | 2.2 kg |
| Volume i | 14422.27 cm³ |