| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 5 l & 5 l (5 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Dehydrate, Broil, Toast, Reheat (1 other) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 2400W (5 others) |
| Release date i | 9 months ago04/08/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 465 mm |
| Thickness i | 377 mm |
| Height i | 298 mm |
| Weight i | 8.2 kg (2 others) |
| Volume i | 52240.89 cm³ |