| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 3.8 l (3 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Keep warm, Reheat |
| Number of functions i | 7 (21 others) |
| Maximum cooking temperature i | 230°C (11 others) |
| Minimum cooking temperature i | 75°C |
| Operating power consumption i | 1500W (23 others) |
| Release date i | 3 years ago06/01/2022 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 275 mm (1 other) |
| Thickness i | 325 mm |
| Height i | 345 mm (6 others) |
| Weight i | 4.42 kg |
| Volume i | 30834.38 cm³ |