| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 2 l (3 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Dehydrate, Reheat, Toast (3 others) |
| Number of functions i | 6 (33 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 82°C (2 others) |
| Operating power consumption i | 1150W |
| Release date i | 9 months ago04/07/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 218 mm |
| Thickness i | 218 mm |
| Height i | 232 mm |
| Weight i | 3.08 kg (1 other) |
| Volume i | 11025.57 cm³ |