| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 6.5 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (6 others) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 230°C (11 others) |
| Minimum cooking temperature i | 30°C (9 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 1 year ago09/11/2024 (1 other) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 404 mm |
| Thickness i | 315 mm |
| Height i | 328.5 mm |
| Weight i | 7.25 kg |
| Volume i | 41804.91 cm³ |