| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 3 l & 3 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (6 others) |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 93°C (7 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 2 years ago08/07/2023-Window |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 339.8 mm |
| Thickness i | 300 mm (5 others) |
| Height i | 270 mm (1 other) |
| Weight i | 6.03 kg |
| Volume i | 27523.8 cm³ |