| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 8 l (2 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Broil, Roast (1 other) |
| Number of functions i | 6 (33 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 10 months ago03/04/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 305 mm (1 other) |
| Thickness i | 366 mm |
| Height i | 277 mm (1 other) |
| Weight i | 5.22 kg |
| Volume i | 30921.51 cm³ |