| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 6 l (9 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Toast, Broil, Reheat, Keep warm, Dehydrate, Slow cook (10 others) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 2 years ago02/23/2023 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 360 mm (2 others) |
| Thickness i | 360 mm (1 other) |
| Height i | 373 mm |
| Weight i | 5 kg (3 others) |
| Volume i | 48340.8 cm³ |