| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 14.2 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Roast, Toast, Reheat, Keep warm, Slow cook (1 other) |
| Number of functions i | 10 (18 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 49°C (1 other) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 7 months ago06/06/2025 |
| Width i | 253 mm |
| Thickness i | 398 mm |
| Height i | 430 mm |
| Weight i | 7.17 kg |
| Volume i | 43298.42 cm³ |