| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 5.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Reheat, Bake (1 other) |
| Number of functions i | 5 (11 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 5 years ago05/22/2020 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 290 mm (1 other) |
| Thickness i | 348 mm |
| Height i | 385 mm (3 others) |
| Weight i | 7.69 kg |
| Volume i | 38854.2 cm³ |